Giełda od podstaw Postep

Czy inwestycje giełdowe to hazard?

czy_inwestycje_gieldowe_to_hazard.jpg

Nie da się ukryć, że hazard może być groźny. Osoby mające skłonności do uzależnień z pewnością powinny od niego stronić. Hazard może przybierać jednak bardzo różne formy.

W niektórych sytuacjach jest on czystą loterią, w której nie można wskazać żadnych prawidłowości, a jego uprawianie nie wymaga od nas praktycznie żadnej wiedzy oraz umiejętności. Można jednak wskazać również takie formy hazardu, w których szczęście odgrywa nieco mniejszą rolę. Dobrym przykładem jest tutaj giełda.

Każdy wytrawny gracz giełdowy, który na tym polu odnosił bądź odnosi liczne sukcesy, musi dogłębnie znać się na tym temacie. W przypadku osób, które systematycznie osiągają znaczące przychody z inwestycji, nie ma mowy o przypadku. Czym charakteryzują się tacy ludzie? Z pewnością, doskonale znają się na ekonomii i specyfice krajowego rynku.

Ponadto, muszą oni posiadać pewne wrodzone predyspozycje, takie jak chociażby żelazne nerwy oraz umiejętność przewidywania. Nie mogą to też być notoryczni ryzykanci, ponieważ ci zawsze wcześniej czy później wszystko przegrają. W tym aspekcie giełda nie różni się chyba niczym od ruletki czy pokera – nałogowi hazardziści nie mają tutaj czego szukać, nawet jeśli są piekielnie uzdolnieni i mają niesamowite szczęście.

Czy inwestycje giełdowe to hazard? Oczywiście, że tak, ponieważ istnieje tutaj ryzyko, a im ono jest większe, tym więcej można wygrać. Dlatego też bardzo trudno jest utrzymywać się wyłącznie z gry na giełdzie – z pewnością, tego typu przychody nigdy nie będą do końca pewne.

biuro księgowe poznań https://unhuman.pl/akcesoria/szaliki-damskie-meskie-zimowe-wiosenne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *