Giełda od podstaw Postep

Hazard a giełda

hazard_a_gielda.jpg

W dzisiejszych czasach wiele osób szuka sposobu na to, żeby zarobić dodatkowe pieniądze. Polacy bardzo często mają więcej niż jedną pracę, co może i przynosi dodatkowe dochody, jednak również znacznie ogranicza nasz czas wolny. Pamiętajmy jednak, że nie tylko kolejny etat może pomóc nam zwiększyć przychody – równie dobrze możemy ten cel osiągnąć poprzez właściwe inwestycje.

Jeśli chodzi o poziom ryzyka inwestycji, to ogólna zasada jest tutaj banalnie prosta – im więcej chcemy zaryzykować, tym więcej możemy zarobić. Trzeba jednak podchodzić do tego z odpowiednim dystansem i nie starać się za wszelką cenę pomnożyć swoje pieniądze w krótkim okresie czasu. Jeśli interesują nas inwestycje giełdowe, to zanim jeszcze zaczniemy kupować i sprzedawać akcje, zdobądźmy fachową wiedzę oraz poćwiczmy różnego rodzaju strategie na wirtualnych pieniądzach.

W dzisiejszych czasach takie symulacje możemy przeprowadzać za pośrednictwem komputera, podobnie zresztą jak realne działania na giełdzie. Nie oznacza to jednak, że krótkim czasie mamy szansę stać się rekinami giełdowymi, bo na to trzeba długich lat oraz pewnych wrodzonych predyspozycji, których chyba nie da się po prostu wypracować. Trzeba zdawać sobie również sprawę z tego, że giełda nie jest dla wszystkich.

Nie powinny się nią interesować na przykład osoby mające skłonności do uzależnień oraz, oczywiście, nałogowi hazardziści. Chociaż inwestycje giełdowe nie są loterią, to jednak zawsze będą w pewien sposób hazardem, a wiadomo, że ten potrafi wciągać.

Oznaczenie ce www.koffice.org.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *