Giełda od podstaw Postep

Pierwsze kroki na giełdzie

pierwsze_kroki_na_gieldzie.jpg

Osoby, które nastawiają się na to, że gra na giełdzie od razu przyniesie im duże zyski, najprawdopodobniej są w błędzie. Owszem, może się zdarzyć, że absolutny nowicjusz na samym starcie będzie miał swój „złoty strzał”, jednak takie sytuacje zdarzają się nad wyraz rzadko i zazwyczaj po krótkim czasie cały zysk zostaje roztrwoniony. Poważne sukcesy na giełdzie możemy zacząć odnosić dopiero po pewnym czasie i wcale nie jest powiedziane, że tak się stanie. Nieprzypadkowo przecież mówi się o „grze” giełdowej – taka forma inwestowania ma przecież wiele wspólnego z hazardem. Od czego powinien zacząć każdy inwestor? Oczywiście, od zgłębienia obszernej literatury dotyczącej inwestowania i giełdy.

Z pewnością, przydatna jest tutaj również wiedza ekonomiczna o bardziej ogólnym charakterze. W dzisiejszych czasach możemy praktycznie bez wychodzenia z domu otworzyć konto maklerskie, podpisać umowę z domem maklerskim i, po wpłaceniu na nie odpowiedniej kwoty, od razu zacząć inwestować. Niestety, część osób właśnie tak postępuje, bez uprzedniego przygotowania, co nie jest oczywiście właściwe. Kiedy już zgłębimy teoretyczne zagadnienia związane z giełdą i inwestowaniem, możemy „pobawić” się w inwestowanie wirtualnych pieniędzy, które tak naprawdę nie istnieją. Odbywa się to praktycznie tak samo, jak w przypadku realnych inwestycji.

www.amhcoaching.pl

Różnica jest tylko taka, że na symulatorze nie możemy nic stracić, a zyskujemy w ten sposób wyłącznie doświadczenie, które jednak potem może okazać się bezcenne.

SELVITA doradca podatkowy poznań

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *