Giełda od podstaw Postep

Cechy wytrawnego gracza giełdowego

cechy_wytrawnego_gracza_gieldowego.jpg

Podczas inwestowania pieniędzy nigdy nie możemy kierować się wyłącznie emocjami i intuicją. Powinniśmy też zawsze potrafić wyrobić sobie swoje własne zdanie, a nie tylko bazować na podpowiedziach i radach osób trzecich, nawet jeśli mamy do nich całkowite zaufanie. Każdą decyzję musimy podjąć więc samodzielnie i świadomie, a żeby móc to zrobić, trzeba się najpierw odpowiednio przygotować.

Przygotowanie do grania na giełdzie nie może polegać wyłącznie na czytaniu specjalistycznych opracowań, uczestniczeniu w szkoleniach i graniu „na sucho”, czyli inwestowaniu nieistniejących pieniędzy, którego celem jest zdobycie praktycznego doświadczenia. Oczywiście, wszystkie te elementy są bardzo istotne, jednak potrzebny wydaje się również pewien trening mentalny, chociaż oczywiście nie wszyscy muszą go przechodzić. Wytrawny gracz giełdowy nie tylko posiada odpowiednią wiedzę oraz doświadczenie.

Musi on, przede wszystkim, spełniać określone kryteria mentalne. Z pewnością, potrzebne jest tutaj dobre panowanie nad emocjami, które nie mogą przeszkadzać nam w podejmowaniu właściwych decyzji. Tylko osoba silna psychicznie jest w stanie przeczekać bessę, podczas której inni gracze na potęgę wyprzedają swoje akcje.

www.stefanhula.com

Pamiętajmy, że nie zawsze dobrze jest postępować tak, jak inni, zwłaszcza wtedy, kiedy zdrowy rozsądek podpowiada nam odwrotne rozwiązania. Wytrawny gracz nie może być również nazbyt chciwy. Inwestowanie na giełdzie jest pewną formą hazardu, a wiadomo, że osoby nie znające umiaru grają tak długo, dopóki nie przegrają wszystkich swoich oszczędności.

struktura firmy www.dobrapolskamuzyka.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *